Zapisz się do NEWSLETTERA i uzyskaj od nas specjalny rabat -20%! Darmowa dostawa od 100 zł! 🚚

Pierwszy na świecie żel przeciwko płytce nazębnej wyprodukowany wyłącznie z naturalnych składników.

Tubka wykonana została z trzciny cukrowej
Produkt dla vegan
Pasta Promis - jaki jest jej skład?
Pasta Promis - jaki jest jej skład?

Pasta do zębów PROMIS - jaki jest jej skład? 

Wielu producentów chwali się tym, że ich pasty do zębów są naturalne, zawierają wyłącznie składniki naturalne, ekologiczne czy pochodzące z roślin wyhodowanych tylko na farmach organicznych. Jednak w momencie, gdy mamy już pastę w ręku i czytamy jej skład, sprawa wygląda zupełnie inaczej. W opisie składu pasty do zębów umieszczonego na opakowaniu znajdujemy nagle wiele niepokojących substancji, np. SLS, dwutlenek tytanu itd. A przecież miały być naturalne...

Pasta do zębów PROMIS

Naszym zdaniem każdy powinien być świadomy składu pasty. Proponując naszym klientom pastę Promis naprawdę nie mamy się czego wstydzić i dlatego z chęcią opiszemy każdy składniki w niej zawarty. Zacznijmy od tego, że nie jesteśmy w stanie wyprodukować pasty do zębów wyłącznie ze składników naturalnych, gdyż niezbędne są, np. syntetyczna substancja dla zachowania daty ważności pasty czy substancje scalające wszystkie składniki w całość, np. rozpuszczalniki. Najważniejszym jest to, by zastosowane składniki chemiczne były bezpieczne. W naszej paście postaraliśmy się, aby tych składników było jak najmniej i w konsekwencji uzyskaliśmy produkt, w którym 99% stanowią składniki naturalne.

Działanie przeciwpróchnicze pasty oraz remineralizujące

Pasta PROMIS posiada, aż trzy składniki naturalnego pochodzenia, które odpowiadają za remineralizację zębów oraz działanie przeciwpróchnicze. 

Hydroksyapatyt tworzy warstwę ochronną na zębach, remineralizuje zniszczone, skorodowane szkliwo, może nawet wypełniać ubytki, uszczelnia odsłonięte kanały zębinowe, dzięki czemu mniej bolesnych bodźców jest przekazywanych do nerwów. Naturalnie wypełnia mikrourazy, umożliwiając tworzenie się gładkiej warstwy ochronnej sztucznego szkliwa, a tym samym przyczynia się do uzyskania pięknych, gładkich zębów, które lśnią jak perły. Dlatego nasza pasta powoduje rozjaśnianie uśmiechu oraz zmniejsza nadwrażliwość zębów.

Jak wszystkie nasze produkty, również pastę staraliśmy się wyprodukować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Tubka naszej pasta jest wykonana z trzciny cukrowej, a tym samym jest biodegradowalna. Podobnie tekturowe pudełko. Pasta zamknięta w estetycznej i gustownej tubce daje obietnicę, że nasze zęby poczują się po jej zastosowaniu naprawdę bardzo dobrze. Po zużyciu pasty będziemy mogli wyrzucić opakowanie ze świadomością, że nie zaśmiecamy ziemi.

Skład pasty do zębów Promis

 1. Sorbitol - substancja konserwująca, smakowa 

Alkohol pozyskiwany z glukozy, występujący naturalnie w dojrzałych owocach. Substancja zapobiegająca wysychaniu pasty, dzięki słodkiemu smakowi poprawia smak.

 1. Hydrated Silica, uwodniona krzemionka - substancja ścierna, oczyszczająca 

Forma dwutlenku krzemu, czyści i poleruje zęby. Bardzo ważna substancja odpowiedzialna za usuwanie płytki nazębnej. Utrwala konsystencję pasty i ułatwia jej aplikację na szczoteczkę do zębów. 

 1. Aqua, woda - podstawowy rozpuszczalnik 

 2. Mentha Piperita Leaf Water, hydrolat z liści mięty pieprzowej - substancja przeciwbakteryjna, zapachowa oraz smakowa 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Olejek z liści mięty pieprzowej nadaje naszej paście wyrazisty, miętowy i lodowy smak oraz zapach. Substancja ma za zadanie niszczyć również wszelkie drobnoustroje, a także posiada działanie przeciwzapalne.

 1. Xylitol, ksylitol - substancja remineralizująca, przeciwpróchnicza, przeciwbakteryjna 

Cukier występujący naturalnie w soku z brzozy. Ma fantastyczne działanie przeciwpróchnicze, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Od dawna jest szeroko stosowany w różnych produktach do higieny jamy ustnej.

 1. Aloe Barbadensis Leaf Juice, wyciąg z aloesu - substancja przeciwbakteryjna, przeciwzapalna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Olejek z aloesu posiada bardzo silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Bardzo silnie łagodzi wszelkie stany zapalne korzystnie oddziałując na błony śluzowe jamy ustnej.

 1. Lauryl Glucoside, poliglukozyd laurylowy - substancja oczyszczająca 

Niejonowy związek powierzchniowo-czynny. Jest łagodnym, nieszkodliwym detergentem odpowiadającym za właściwości oczyszczające pasty.

 1. Xanthan Gum, guma ksantanowa - substancja konserwująca 

Bezpieczny stabilizator, zagęstnik. Odpowiada za lepkość pasty do zębów.

 1. Aroma, aromat - substancja smakowa 

Aromat miętowy formułowany wyłącznie z naturalnych składników zgodnie z definicją ISO. Nadaje smak paście.

 1. Glycerin, gliceryna - substancja nawilżająca 

 2. Hydroxyapatite - Hydroksyapatyt - substancja przeciwpróchnicza, remineralizująca 

Naturalny składnik szkliwa. W pastach jako nanohydroksyapatyt, odpowiada za remineralizację zębów oraz uszczelnienie kanalików zębinowych, co przekłada się na zmniejszanie nadwrażliwości zębów.

 1. Sodium Fluoride - Fluorek sodu, 1450ppm - substancja przeciwpróchnicza, remineralizująca 

Fluor - naturalna substancja przeciwpróchnicza, przeciwbakteryjna, remineralizująca. 

Pasta PROMIS bez fluoru, nie posiada wyłącznie tego składnika.

 1. Bentonite - Bentonit - substancja oczyszczająca 

Osadowa skała ilasta o bardzo dużych właściwościach rozjaśniających zęby. Dodatkowo substancja stabilizująca oraz zwiększająca lepkość pasty.

 1. Sodium Benzoate - Benzoesan Sodu - substancja konserwująca 

Bezpieczny konserwant. 

 1. Azadirachta Indica Bark/Seed Extract, Neem - Wyciąg z kory miodły indyjskiej - substancja przeciwbakteryjna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Bardzo często wykorzystywana w medycynie hinduskiej. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe.

 1. Citrus Aurantium Bergama Peel Oil - Olejek bergamotkowy - substancja przeciwbakteryjna 

Otrzymywany w procesie tłoczenia skórek naturalnie występującego cytrusa bergamoty. Ze względu na świeży i lekki zapach nadaje odświeżający aromat paście do zębów. Dodatkowo posiada bardzo wysokie właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz antyseptyczne.

 1. Melaleuca Alternifolia Leaf Oil - Olejek z drzewa herbacianego - substancja przeciwbakteryjna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Substancja pozyskiwana z naturalnie występującego drzewa herbacianego rosnącego w Australii. Posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, dezynfekujące. Ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego oraz płytki nazębnego. Odpowiada również za niszczenie bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech, halitozę.

 1. Stevia Rebaudiana Extract - Wyciąg z liści strwii - substancja przeciwbakteryjna 

Stewia jest rośliną naturalnie występującą w Ameryce Południowej. W pastach odpowiedzialna jest za właściwości przeciwbakteryjne, odkażające. Stewia posiada w swoim składzie naturalne, bardzo słodkie glikozydy roślinne, które nadają naszej paście słodki smak.

 1. Calcium Carbonate - substancja ścierająca, oczyszczająca 

Węglan wapnia, naturalna, bezpieczna substancja ścierająca. Tutaj warto przypomnieć, że nasza pasta posiada wyłącznie RDA 46 - czyli jest to pasta bardzo bezpieczna dla naszych zębów.

 1. Citric Acid - Kwas Cytrynowy 

Regulator, kwas cytrybowy zapewnia paście odpowiednie do jej przechowywania pH. 

 1. Potassium sorbate - Sorbinian potasu - substancja konserwująca 

Substancja uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania pasty do zębów. Odpowiada za to, że pasta cały czas pozostaje wolna od wszelkich mikroorganizmów, zapobiega także wtórnemu zakażeniu pasty, np. pochodzącego z brudnej szczoteczki do zębów.

 1. Echinacea Purpurea Extract - Wyciąg z jeżówki purpurowej - substancja przeciwbakteryjna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Hamuje działanie hialuronidazy, która rozkłada włókna kolagenowe. Hialuronidazy produkowane są przez bakterie wywołujące zapalenie dziąseł czy zapalenie przyzębia. Dlatego jeżówka skuteczna jest u osób cierpiących na zapalenie dziąseł czy zapalenie przyzębia. Dodatkowo stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Posiada również wysokie działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwbólowe.

 1. Rosmarius Officinalis Leaf Extract - Wyciąg z rozmarynu lekarskiego - substancja przeciwbakteryjna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Posiada działanie odkażające, antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo olejek z rozmarynu lekarskiego posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz ściągające.

 1. Eucalyptus Globulus Leaf Extract - Wyciąg z eukaliptusa gałkowego - substancja przeciwbakteryjna 

Substancja pochodząca z uprawy organicznej.

Olejek z eukaliptusa odpowiada za niszczenie bakterii, które powodują rozwój próchnicy zębów czy zapalenie dziąseł. Substancja posiada również działanie przeciwzapalne oraz łagodzące.

 1. Limonene - substancja smakowa 

Nadaje paście smak cytrynowy. 

 1. Linalool - substancja zapachowa 

Nadaje paście zapach konwalii.

Pasta do zębów z fluorem promis

Czego pasta nie powinna posiadać w składzie, tego nasza nie posiada

 1. TRIKLOSAN

Obecny w składzie past do zębów ze względu na jego właściwości antybakteryjne jest środkiem przeciwpłytkowym, który hamuje rozwój bakterii. Triklosan ma wysoki wskaźnik toksyczności. Badania pokazują, że zmienia układ hormonalny i przyczynia się do wzrostu oporności bakterii na antybiotyki.
Jeśli dotrze do morza i ekosystemów rzecznych, to w połączeniu z innymi substancjami może być toksyczny dla istot żywych.

 1. MIKROCZĄSTECZKI Z TWORZYWA SZTUCZNEGO

Mikroplastik lub mikrokulki można opisać jako małe, wyprodukowane z tworzywa sztucznego cząstki, które są mniejsze niż 5 milimetrów i nie ulegają degradacji ani nie rozpuszczają się w wodzie.

Są składnikiem różnych produktów higieny osobistej, w tym pasty do zębów i pełnią kilka różnych funkcji. Mikrokulki są używane jako środek złuszczający lub ścierający, dodawane są luzem do formuł produktów higieny osobistej, mogą przedłużać okres trwałości produktu.

Te możliwości w połączeniu z niskimi kosztami produkcji stanowią o ich popularności.

 1. SLS - SODIUM LAURYL SULFATE

Jest środkiem powierzchniowo-czynnym o wysokiej toksyczności. SLS to emulgator i środek spieniający, który jest powszechnie stosowany w produktach higieny osobistej i kosmetykach. Jest powszechnie spotykany w produktach kosmetycznych i przemysłowych środkach czyszczących, takich jak płyn do mycia ciała, mydła, szampon, pasta do zębów i detergenty do prania. Jest też stosowany w myjniach samochodowych. Grupa Robocza ds. Środowiska Deep Cosmetic Safety Datebase zaklasyfikowała SLS jako „umiarkowane zagrożenie”. SLS został powiązany z toksycznością narządową, podrażnieniem skóry, zaburzeniami endokrynologicznymi, neurotoksycznością i nowotworami. Chociaż powstaje z orzechów kokosowych, środek ten jest zanieczyszczony toksycznym produktem ubocznym powstającym podczas produkcji.

Inne skutki uboczne SLS:

 • podrażnianie nabłonka jamy ustnej
 • suchość w ustach i uczucie pieczenia
 • działa drażniąco na skórę, oczy i błony śluzowe,
 • sprzyja pojawianiu się aftowego owrzodzeniu jamy ustnej
 • powoduje nudności i biegunkę jak po spożyciu środka przeczyszczającego
 • toksyczność narządowa (rozwojowa i reprodukcyjna)
 • neurotoksyczność, zaburzenia endokrynologiczne
 • mutacje i nowotwory
 1. PARABENY

Badania naukowe wskazują, że te konserwanty naśladują działanie hormonów płciowych, co przyczynia się do rozwoju guzów nowotworowych. Powyższe badania zostały przeprowadzone w 2004 roku na Uniwersytecie w Edynburgu. Grupa onkologów analizowała próbki tkanek nowotworowych. Wykazano, że 90% przypadków raka piersi zawiera parabeny.

 1. PEG (glikole polietylenowe)

 2. CI - sztuczne barwniki

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 100,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl