Zapisz się do NEWSLETTERA i uzyskaj od nas specjalny rabat -20%! Darmowa dostawa od 100 zł! 🚚

Dlaczego warto wybrać nasze produkty?

Zrównoważony rozwój, zrównoważone produkty do higieny jamy ustnej – co to dla nas oznacza? 

Chcemy uczciwie powiedzieć, że zdrowie Twoich zębów i dziąseł jest naszym absolutnym priorytetem.

Współpracujemy z dentystami od 30 lat i rozumiemy potrzeby Twoich zębów i dziąseł. Wybór szczoteczki do zębów powinien być decyzją, która ma wpływ przede wszystkim na Twoje zdrowie.

Dlatego poszukiwaliśmy najlepszego rozwiązania i w końcu znaleźliśmy surowiec, który odpowiada wymogom zrównoważonego rozwoju i jest bezpieczny. Bambus i drewno szybko zostały wycofane z rynku naturalnych produktów do higieny jamy ustnej, ponieważ mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Szczoteczki bambusowe i drewniane, szczególnie wilgotne, są idealnym miejscem dla rozwoju pleśni. Grzyby mogą pojawić się zarówno na rączce, jak i bezpośrednio na główce szczoteczki, ponieważ w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek, inny sposób osadzenie włosia pozwala na gromadzenie się wilgoci w drobnych zagłębieniach. Nie przekonało nas do wykorzystania tego surowca do produkcji szczoteczek również nieprzyjemne uczucie w ustach jakie zostaje po szczotkowaniu nimi zębów. Musieliśmy szukać czegoś lepszego. Każdy, kto już próbował, wie, o czym mówimy.

Znaleźliśmy naprawdę doskonały surowiec, który dokładnie spełnia nasze potrzeby i oczekiwania: jest przede wszystkim antybakteryjny, szybko schnie, zapobiega rozwojowi pleśni i innych drobnoustrojów oraz jest w pełni bezpieczny dla środowiska. To płynne drewno zwane ligniną.

Nasza świadomość ekologiczna nie kończy się tylko na doborze odpowiednich materiałów, ale także na zastosowaniu odpowiednich składników past i żeli do zębów. Nasze produkty są całkowicie naturalne, przyjazne dla środowiska i certyfikowane (ECOCERT COSMOS ORGANIC), a także produkowane w Europie zgodnie z zasadami ochrony środowiska i ideą zrównoważonego rozwoju. 

Bioplastik

Szczoteczka do zębów Promis

Włosie szczoteczki Promis

Rękojeść szczoteczki Promis wykonana jest z bioplastiku na bazie ligniny. Lignina inaczej płynne drewno jest produktem odpadowym przemysłu papierniczego, którego rocznie na całym świecie produkuje się około 50 ton. Nasze szczoteczki do zębów produkujemy w Niemczech, gdzie kupujemy również płynny biomateriał drzewny. Szczoteczka do zębów może być wyrzucana do zwykłych odpadów komunalnych.

W tym przypadku całkowicie zrezygnowaliśmy z postanowiliśmy z naturalnego włosia. Ze względu na szorstką powierzchnię naturalne włókna sprzyjają osadzaniu się w nich mikroorganizmów. Dlatego wybraliśmy antybakteryjne włosie PBT (sztuczne), które sprawia, że jest cały czas wolne od drobnoustrojów.

Opakowanie: Blister jest wykonany z przetworzonego plastiku i makulatury (z certyfikatem FSC).

Tubki z trzciny cukrowej

Tubki naszych past do zębów i żelu powstają z odpadów pochodzących z przetwórstwa trzciny cukrowej, surowca odnawialnego. Uprawa trzciny cukrowej pomaga pochłaniać dwutlenek węgla i przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Tylko 0,02% gruntów rolnych w Brazylii jest wykorzystywane do produkcji biotworzyw,  a uprawy trzciny cukrowej znajdują się głównie na południowym zachodzie kraju, gdzie nie ma lasów deszczowych.

Tubki i zakrętki naszych produktów wytworzonych z trzciny cukrowej w 100% nadają się do recyklingu.

Tektura pochodzi z recyklingu FSC MIX i może być poddana recyklingowi.

Papier z recyklingu

Nasze opakowania i kartony wyprodukowane są z certyfikowanego papieru z recyklingu. W porównaniu ze standardowym papierem, papier z recyklingu pozwala zaoszczędzić do 60% energii, do 70% wody oraz nie powoduje emisji CO2 i nowych odpadów.

Darmowa dostawa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost 24/7) już od 100,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl