Pierwszy na świecie żel przeciwko płytce nazębnej wyprodukowany wyłącznie z naturalnych składników.

Tubka wykonana została z trzciny cukrowej
Produkt dla vegan
Kiedy należy wymienić szczoteczkę do zębów?
Kiedy należy wymienić szczoteczkę do zębów?

Kiedy należy wymienić szczoteczkę do zębów?

Cześć! Nasza firma specjalizuje się w higienie jamy ustnej i zrównoważonym rozwoju. Dlatego też często rozmawiamy o zrównoważonej higienie jamy ustnej. I robimy to również tutaj! Właściwie, porozmawiajmy jeszcze raz o higienie jamy ustnej oraz postarajmy się odpowiedzieć na pytanie, które często i chętnie mi się zadaje.

Szczoteczka do zębów

Jak często powinno się wymieniać szczoteczkę do zębów?

Oto kolejne bardzo dobre pytanie, z którym zwracamy się do naszych oddanych ekspertów, którzy służą jako wsparcie w tej konkretnej sytuacji w naszym życiu codziennym: Naszych dentystów. Zalecają oni wymianę szczoteczki do zębów co 3 miesiące, po każdej przebytej chorobie oraz jak widzimy zużycie szczoteczki. Dlaczego?

Wymiana szczoteczki do zębów co 3 miesiące

Wymiana szczoteczki do zębów co 3 miesiące jest to okresem orientacyjnym, o ile tylko myjesz zęby przynajmniej dwa razy dziennie, prawidłowo! Rozjeżdżające się włosie utrudnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej. Po 3 miesiącach włókna twojej szczoteczki do zębów są rajem dla drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Nawet jeśli nie chorowałeś, są inne rodzaje patogenów, które znajdują żyzny grunt między włóknami. To kolejny powód, dla którego zalecamy wymianę szczoteczki do zębów po kilku miesiącach, aby chronić swoje zdrowie jamy ustnej.

Wymieniaj szczoteczkę co 3 miesiące!

Nowa szczoteczka do zębów

Wymiana zużytej szczoteczki do zębów

Często przez naszą technikę szczotkowania, szczoteczka może nadawać się do wymiany już szybciej niż przed upływem okresu 3 miesięcy. 

Co wskazuje mi, że nadszedł czas na wymianę mojej szczoteczki do zębów?

Przypatrz się na włosie szczoteczki - jeśli widzisz jego deformacje, rozszczepienia oraz jak zauważysz, że włókna nie ustawiają się pionowo tylko rozjeżdzają się na zewnątrz - tak! To odpowiedni czas na zamówienie nowej szczoteczki do zębów. Włosie nie jest już w stanie skutecznie usuwać płytki nazębnej. Moi lojalni czytelnicy bloga wiedzą, jakie są tego konsekwencje: choroby jamy ustnej, takie jak próchnica czy zapalenie dziąseł. Poniższa grafika świetnie ilustruje różnicę między zużytą szczoteczką, a tą odpowiednią. A jak wygląda teraz Twoja szczoteczka?

Wymiana szczoteczki do zębów

Wymiana po każdej chorobie

Bardzo mało pacjentów o tym wie, ale szczoteczkę do zębów powinniśmy wymienić po każdej przebytej chorobie! Szczotkując zęby podczas choroby na włosiu szczoteczki mogą osadzać się mikroorganizmy odpowiedzialne za na przykład spowodowanie przeziębienia. Jak tylko dojdziesz do pełni sił wymień szczoteczkę na nową, wolną od jakichkolwiek mikroorganizmów.

Tutaj dwie uwagi ode mnie dla miłośników szczoteczek do zębów PROMIS. Bardzo dobrze wiem, jak kochacie nasze stojaki na szczoteczki. Jeśli przebyliście chorobę oprócz o wymianie szczoteczi pamiętajcie również o dodatkowym oczyszczeniu stojaka na szczoteczkę! A jeżeli korzystacie z podwójnego stojaczka z innym domownikiem jego szczoteczka również nadaje się do wymiany.

Jak dbać o szczoteczkę do zębów?

A więc, jak dbać o swoją szczoteczkę? Oto kilka wskazówek, które pomogą ci utrzymać swoją szczoteczkę do zębów w najlepszej kondycji:

  1. Przechowuj szczoteczkę w suchym miejscu. Wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii, dlatego ważne jest, aby szczoteczka schnęła między kolejnymi myciami zębów. Sprawdź stojak na szczoteczkę PROMIS!

  2. Unikaj przechowywania szczoteczek w zamkniętych pojemnikach. Pojemniki na szczoteczki mogą być siedliskiem bakterii, dlatego lepiej przechowywać szczoteczkę w otwartym uchwycie, który pozwoli jej szybko wyschnąć.

  3. Regularnie czyść stojak na szczoteczki. Tak, jak sama szczoteczka, również stojak na nią może gromadzić bakterie. Regularne mycie uchwytu pomoże utrzymać higienę twojej szczoteczki.

  4. Wybieraj szczoteczkę o właściwym kształcie i miękkości włosia. Dobrze dobrana szczoteczka będzie odpowiednio czyścić zęby, nie uszkadzając jednocześnie szkliwa ani dziąseł. Nie krępuj się pytać swojego dentysty o rekomendacje. Ja polecam szczoteczkę do zębów PROMIS. Jestem przekonana, że jak ją wybierzesz do końca życia nie wybierzesz innej szczoteczki do zębów.

  5. Stosuj właściwą technikę szczotkowania. Staranne mycie zębów to nie tylko kwestia odpowiedniej szczoteczki, ale także umiejętności. Zapoznaj się z zaleceniami swojego stomatologa, aby upewnić się, że prawidłowo czyścisz zęby. Jeśli jest możliwość przeprowadzenia w gabinecie stomatologicznym instruktażu higieny jamy ustnej warto z tego skorzystać. Higienistka stomatologiczna na pewno pomoże Ci w dobrze odpowiedniej techniki szczotkowania zębów.

Dbanie o swoją szczoteczkę do zębów i jej regularna wymiana to istotne kroki w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Pamiętaj, że lepsza profilaktyka to mniej problemów z zębami w przyszłości. Wybierz mądrze swoją szczoteczkę do zębów i dbaj o nią, a twoje zęby będą ci wdzięczne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost 24/7) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl